Сан Антонио се класира за финала в Западната конференция на НБА, след като постигна четвърта победа в серията срещу Лос Анджелис Клипърс. В последния мач Шпорите спечелиха със 102:99 като гости и вече имат 18 поредни победи. Те спечелиха без да дадат победа и на Юта в първия кръг на плейофите.

Две минути преди края на редовното време Спърс изоставаха с 2 точки, но два поредни коша на Тони Паркър обърнаха развоя на срещата. Тим Дънкан вкара 21 точки за победителите, а Паркър добави 17. За Клипърс Крис Пол вкара 23 точки и подаде 11 асистенции, а Блейк Грифин добави 21.

Маями изравни серията на Изток срещу Индиана Пейсърс, след като спечели със 101:93, резултатът вече е 2:2 победи. Леброн Джеймс и Дуейн Уейд вкараха общо 70 точки. Леброн наниза 40 точки, подаде 9 асистенции и взе 18 борби. Уейд завърши мача с 30 точки, 9 борби и 6 асистенции. За Индиана Дани Грейнджър отбеляза 20 точки./БЛИЦ