Ману Джинобили реализира 26 точки при победата на Сан Антонио със 101:98 у дома срещу Оклахома Сити в първа среща от финалите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация. Тони Паркър добави още 18 точки за "шпорите", които спечелиха 19-и пореден мач в плейофите на НБА. Това е изравнен рекорд на Лос Анджелис Лейкърс от 2001 година. Друг от основните състезатели на домакините - Тим Дънкън, добави още 16 точки за победното начало на Сан Антонио във финалната серия на Запад.

Кевин Дюрант реализира 27 точки за Тъндър, а съотборникът му Ръсел Уестбрук добави още 17 точки. Решаваща за крайния резултат в срещата се оказа четвъртата част, завършила 39:27 в полза на Сан Антонио. Двубой номер 2 от серията е във вторник срещу сряда. Играе се до четири победи./БЛИЦ