Националният отбор на САЩ по баскетбол за жени реализира 145 точки при победата над Република Корея на Световното първенство в Австралия и подобри рекорда от 143 точки на Бразилия, поставен през 1999 година.

Американките победиха корейките със 145:69 (32:21, 36:19, 38:12, 39:17) за четвъртия си успех от четири срещи в група „А“ на шампионата. Бриона Джоунс реализира 24 точки, а Ейджа Уилсън добави 20 за победата.

Предишното най-добро постижение на женския баскетболен тим на САЩ беше 119 точки в мачове срещу Ангола през 2014 година и срещу Китай през 2006-а. Разликата от 76 точки също е най-голямата, записвана досега, надминавайки предишния рекорд – 75 точки при успеха пад Ангола.

Победата бе 26-а поредна на Световно първенство на САЩ, чийто отбор няма поражение от полуфиналите през 2006 година.

В другите мачове от четвъртия кръг в група „А“ тимът на Китай победи Пуерто Рико с 95:60, докато Белгия надделя над Босна и Херцеговина с 85:55.

След лидера САЩ в топ 4 на временното класиране се нареждат Китай и Белгия с по 3 победи и 1 поражение, и Пуерто Рико, който има един успех от четирите си мача.

В другата група „В“ в първата тройка са Канада, Франция и Австралия с по три победи и една загуба, а четвърти към момента е отборът на Сърбия с баланс 2-2.

Сръбкините надиграха Мали с 81:68, Франция се справи с Япония с 67:53, а Канада загуби от домакините от Австралия със 72:75.