САЩ триумфираха със световната титла по баскетбол при жените. Във финалния двубой на шампионата на планетата американките спечелиха срещу домакина Чехия с категоричното 89:69. САЩ останаха единственият отбор без загуба на световното първенство. Преди две години, в Пекин, отборът спечели и олимпийската титла. За последно американките бяха печелили шампионата на планетата през 2002 година.

Най-резултатна във финалния мач бе американката Ейнджъл Маккътри с 18 точки. Даяна Турази добави 16, а с 13 точки и 10 борби се отличи Тина Чарлс. За чехкините Петра Кулихова завърши с 14 точки, а Хана Хоржакова добави 12 точки и 5 асистенции.

Както е известно, през септември САЩ спечелиха световната титла по баскетбол при мъжете. Комисар на финалния мач на световното първенство бе Елеонора Рангелова, главен секретар на БФБаскетбол.