ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Българската баскетболна звезда Александър Везенков започна като резерва за Сакраменто Кингс при победата над Кливланд Кавалиърс със 132:120, но направи един от най-силните си мачове в НБА до момента. За „кралете“ след пет мача отсъствие заради контузия се завърна звездата ДеАрън Фокс, който дори започна в титулярната петорка.

Везенков се появи на терена за първи път в средата на първата четвърт. Само три минути по-късно той вкара първия си кош – успешна стрелба от зоната за три точки. 28-годишният българин игра общо 17:12 минути за успеха на тима си. Той завърши мача с 11 точки и две борби.

С това родният национал изравни личния си рекорд за най-резултатен мач в НБА, поставен преди повече от две седмици. На 30 октомври Сашо също наниза 11 точки при победата със 132:127 над Лос Анджелис Лейкърс.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Най-силно за Сакраменто се представи ДеАрън Фокс, който завърши с 28 точки. Кийгън Мъри добави 25, а Домантас Сабонис направи дабъл-дабъл – 23 точки и 10 борби. Донован Мичъл беше най-резултатният играч на Кливланд. Той се отличи с 22 точки.

С този успех „кралете“ увеличиха успешната си серия на три поредни победи. Следващият мач на Сакраменто Кингс е гостуване на Лос Анджелис Лейкърс. Мачът ще се играе на 16 ноември (четвъртък) от 5:00 часа рано сутринта българско време.