Александър Везенков и Барселона спряха серията си от пет поредни загуби в Евролигата, след като се наложиха с 88:54 над Цървена звезда.

Една от най-интересните ситуации в мача беше забивка на Анте Томич от Барселона в края на втората четвърт, при която счупи коша.

Българският национал игра 16:08 минути и в тях се отличи с две точки, пет борби и една асистенция. Най-резултатен за Барса беше Пау Рибас с 18 точки. Анте Томич и Петери Копонен добавиха по 16. Тейлър Рочести беше най-резултатен за Цървена звезда с 13 точки.

Победата не помогна на Барса да прогресира в класирането на Евролигата. Каталунците са на предпоследното 15-о място с осем победи от 25 мача. Цървена звезда е на 11-а позиция с 10 успеха.