В истинско чудо се видяха съдиите по време на мача между Атланта Хоукс и Оклахома Сити Тъндър, спечелен от „ястребите“ със 141:138. Причина за затруднението на реферите се оказаха двама играчи от Оклахома Сити със сходни имена.

През лятото „гръмотевицата“ избра под №12 в драфта Джейлин Уилямс (Jalen Williams) и под №34 Джейлин Уилямс (Jaylin Williams). Объркването дойде в третата четвърт, когато съдиите осъзнаха, че статистически им регистри не съответстват с тези, водени от двата отбора.

В данните на Атланта и Оклахома Сити Jalen Williams имаше два фала, а в официалната статистика бяха записани три. В продължение на 12 минути реферите преглеждаха данните, за да открият къде е грешката. При действията си дори гледаха запис на втората третина, за да определят дали Jalen или Jaylin е извършил дадено нарушение. В крайна сметка се оказа, че Jalen Williams е с три наружения.

Джейлин Джонсън вкара 28 точки за победата на Атланта. Трей Йънг добави 24, а Богдан Богданович 23. Шей Гилджеъс-Александър се отличи с 33 точки и 13 борби за Оклахома Сити. Jalen Williams реализира 21 точки, а Jaylin Williams остана с три точки.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 26 победи/7 загуби, Филаделфия 23/10, Ню Йорк 19/15
Централна дивизия: Милуоки 24/10, Индиана 19/14, Кливланд 19/15
Югоизточна дивизия: Маями 20/14, Орландо 19/15, Атланта 14/19