Баскетболистите на Рилски спортист (Самоков) сразиха като гости шампионите от Лукойл Академик със 75:66 в Правец и им нанесоха трета загуба от началото на сезон 2016/17 в НБЛ (Национална баскетболна лига).

Шампионите стартираха силно срещата и поведоха с 12:2, в края на първата четвърт преднината им бе само три точки 22:19. След това  играта вървеше кош за кош и разликата в полза на „студентите“ се запази в първите три минути на втората четвърт. В средата на частта селекцията на Людмил Хаджисотиров поведе за първи път в мача – 31:28, като на почивката Рилецо водеше с 38:35.

В началото на третата четвърт след 8:1 Лукойл Академик отново поведоха с 43:39, но гостите от Самоков се съвзеха с шест точки на Еван Бруинсма и пак дръонаха с три точки в своя полза – 55:52. Пет минути преди края самоковци увеличиха аванса на десет точки за 64:54 и до края на мача не изпуснаха инициативата.

Девън Шелтън записа „дабъл-дабъл“ за победителите – 26 точки и 12 борби, Еван Брунсма добави 14 точки, а Йордан Бозов и Самуел Уудс завършиха с по 10 точки.

Джером Бийн вкара 20 точки за „студентите“, а Дани Гибсън и Стив Зак добавиха по 13 точки, а последният овладя и 17 борби.