Баскетболният отбор на Германия сътвори голямата сензация и елиминира силния тим на Гърция със 107:96, класирайки се за полуфиналите на Европейското първенство. Там германците ще имат за съперник националния отбор на Испания.

Германците хвърляха фантастично тройки в този мач, като реализираха общо 17 от 29 опита, торпилирайки коша на гърците. Домакините започнаха добре, поведоха с 11:5 и спечелиха първата част с 31:27. Гърците отговориха с отлична втора четвърт, така че на почивката имаха преднина от четири точки 61:57.

В началото на третата част Германия влезе в невероятен ритъм и направи серия от 20:1, като по този начин сломи съпротивата на Янис Адетокумбо и съотборниците му. В крайна сметка германците спечелиха третата четвърт с 26:10. От този шок Гърция не успя да се върне до края на мача.

Голямата звезда на Гърция Адетокумбо направи два неспортсменски фаула и беше изгонен пет минути преди края.

Денис Шрьодер отбеляза 26 точки, а Андреас Обст и Франц Вагнер се отчетоха с по 19 за тима на Германия. При гърците най-резултатен бе Янис Адетокумбо с 31 точки.