Шести пореден успех от началото на сезона записа Лукойл Академик. Шампионите победиха в своята зала Балкан с 96:81. "Студентите" успяха да дръпнат с двуцифрена разлика през втората част, след което гостите от Ботевград така и не застрашиха домакините. Все пак разликата се движеше около границата от 10 точки и бе такава до четвъртата част, когато стигна близо 20 точки.

Брандън Хийт завърши с 21 точки и 5 асистенции за Лукойл Академик. Доминик Джеймс добави 19 точки, а капитанът Тодор Стойков вкара 13.

За Балкан Йордан Бозов завърши с 21 точки, 6 асистенции и 4 откраднати топки. Джош Гонър отбеляза 14 точки, а по 14 вкараха още Дуейн Мортън и Георги Давидов.

Във вторник Лукойл Академик ще изиграе втората си среща от турнира ФИБА Еврочалъндж. Шампионите ще гостуват на Тарту Рок в Естония, а в петък ще бъдат в Самоков за мач с Рилски спортист от НБЛ. Балкан пък гостува на БК Муреш в мач от Балканската лига в сряда, а в неделя приемат Евроинс Черно море. /БЛИЦ