Шампионът Балкан (Ботевград) се класира на полуфинал за Купата на България по баскетбол след успех над Черно море Тича (Варна) с 88:69 (15:18, 23:15, 28:16, 22:20) в първата среща от 1/4-финалите в зала "Арена Бургас", която е домакин на надпреварата.

В спор за достигане до финала "зелените" ще срещнат в събота победителя от втория четвъртфинал Спартак (Плевен) - Ямбол, който стартира в 15:30 часа днес. Следващите четвъртфинални срещи също ще се изиграят тази вечер в "Арена Бургас". Рилски спортист излиза срещу Академик (Пловдив) от 18:00 часа, а домакинът Черноморец ще се изправи срещу ЦСКА от 20:30 часа.

Много силен мач за Балкан изигра капитанът Димитър Димитров. Той стана топреализатор с 27 точки, бе близо до дабъл-дабъл с 9 борби, има 4 асистенции и е с най-висок коефициент на полезност. Майки Диксън е втори по резултатност с 14 точки. С 12 е Йордан Минчев, 10 вкара Ерик Адамс. По 8 реализираха Сюприйм Хана и Мартин Сотиров, 7 има Георги Герганов, по 6 вкараха Николай Грозев и Илиян Пищиков.

За Черно море Тича с 18 точки се отличи Къртис Джоунс, 15 отбеляза Костадин Лазаров, а Аверил Ъгба 12 т.