Българският шампион Левски Лукойл регистрира втори пореден успех в Купата на ФИБА Европа. Баскетболистите на Тити Папазов сразиха у дома финландския Катая Баскет с 94:86 в среща от група „G“. Миналата седмица те победиха и украинския Днипро.

„Сините“ водеха с 28:19 след първата четвърт и 51:41 на почивката. Преди финалната част домакините имаха сериозен аванса – 73:49. В последната четвърт Левски Лукойл допусна цели 37 точки в коша си, но до обрат не се стигна и в крайна сметка първенецът на България спечели с 94:86.

Близнаците Иванови бяха най-резултатни за победата, като Калоян вкара 20 точки и овладя 13 борби, а Деян добави 15 точки и също спечели 13 борби, добавяйки и 4 асистенции. Патрик Рембърт добави 19 точки, а Божидар Аврамов записа “трипъл-дабъл” - 14 точки, 10 асистенции и 7 борби.

Илари Сепала вкара 17 точки за гостите, Рахлир Джеферсън завърши с 16, а Топиас Палми се отличи с 13.

Това бе първа загуба за Катая, който в първия кръг бе победил гръцкия Арис (Солун).