Шампионът Оклахома Сити Тъндър помля Лос Анджелис Лейкърс като гост със 123:87 и нанесе трета последователна загуба.

С основна заслуга за успеха на ОКС бе Шей Гилджъс-Александър, който за 28 минути на паркета се отчете с 25 точки, 1 борба и 8 асистенции, докато Айзея Джо добави 18 точки и 2 борби за 18 минути. 

За Лос Анджелис Лейкърс, който бе без контузените си звезди Лука Дончич и Леброн Джеймс, най-резултатен бе Руи Хачимура с 15 точки, 5 борби и 1 асистенция за 25:34 игрови минути. 

С тази победа Оклахома Сити Тъндър остава на върха в Западната конференция с баланс 63-16, докато Лос Анджелис Лейкърс е четвърти с баланс 50-29. 

Всички мачове в НБА от снощи:

Вашингтон Уизърдс - Чикаго Булс 98:129

Индиана Пейсърс - Минесота Тимбърулвс 104:124

Бруклин Нетс - Милуоки Бъкс 96:90

Торонто Раптърс - Маями Хийт 121:95

Бостън Селтикс - Шарлът Хорнетс 113:102

Ню Орлиънс Пеликанс - Юта Джаз 156:137

Голдън Стейт Уориърс - Сакраменто Кингс 110:105

Лос Анджелис Клипърс - Далас Маверикс 116:103

Лос Анджелис Лейкърс - Оклахома Сити Тъндър 87:123

Финикс Сънс - Хюстън Рокетс 105:119