Шампионът Оклахома Сити Тъндър помля Лос Анджелис Лейкърс като гост със 123:87 и нанесе трета последователна загуба.
С основна заслуга за успеха на ОКС бе Шей Гилджъс-Александър, който за 28 минути на паркета се отчете с 25 точки, 1 борба и 8 асистенции, докато Айзея Джо добави 18 точки и 2 борби за 18 минути.
За Лос Анджелис Лейкърс, който бе без контузените си звезди Лука Дончич и Леброн Джеймс, най-резултатен бе Руи Хачимура с 15 точки, 5 борби и 1 асистенция за 25:34 игрови минути.
С тази победа Оклахома Сити Тъндър остава на върха в Западната конференция с баланс 63-16, докато Лос Анджелис Лейкърс е четвърти с баланс 50-29.
Всички мачове в НБА от снощи:
Вашингтон Уизърдс - Чикаго Булс 98:129
Индиана Пейсърс - Минесота Тимбърулвс 104:124
Бруклин Нетс - Милуоки Бъкс 96:90
Торонто Раптърс - Маями Хийт 121:95
Бостън Селтикс - Шарлът Хорнетс 113:102
Ню Орлиънс Пеликанс - Юта Джаз 156:137
Голдън Стейт Уориърс - Сакраменто Кингс 110:105
Лос Анджелис Клипърс - Далас Маверикс 116:103
Лос Анджелис Лейкърс - Оклахома Сити Тъндър 87:123
Финикс Сънс - Хюстън Рокетс 105:119