Сакраменто Кингс, който участва в плейофите на НБА за първи път от 2006 година насам, поведе с 2:0 в серията от Западната Конференция срещу шампиона Голдън Стейт Уориърс. “Кралете“ постигнаха домакинска победа със 114:106 и се нуждаят само от още два успеха в оставащите пет мача, за да елиминират „воините“.

С най-голяма заслуга за втория пореден триумф бяха звездите Деарън Фокс и Домантас Сабонис, които вкараха по 24 точки. Още 18 прибави резервата Малик Монк, а с 15 приключи Кевин Хъртър. Стеф Къри бе най-резултатен за Уориърс с 28 точки, но това не помогна на тима му избегне изоставане от 0:2 в плейофна серия за пръв път от 15 години. Мач номер 3 от серията е в нощта на четвъртък срещу петък, като домакин е Голдън Стейт.

В Източната Конференция Филаделфия 76-ърс също поведе с 2:0 победи в серията срещу Бруклин Нетс. Сиксърс постигнаха втора поредна домакинска победа след 96:84. Над всички за успеха беше Тайрийс Макси, който реализира 33 точки, включително и шест тройки. По още 20 точки вкараха Тобайъс Харис и Джоел Ембийд. За гостите много силен мач изигра Камерън Джонсън, който наниза 28 точки, от които пет тройки. Микел Бриджес добави 21 точки за "мрежите". Следващият мач от серията, която се пренася в Ню Йорк, е в нощта на четвъртък срещу петък.