Защитаващият титлата си Балкан започна с победа срещу гостуващия ЦСКА с 91:76 в първия мач от четвъртфиналната серия между двата тима в Националната баскетболна лига (НБЛ) пред погледа на Александър Везенков, който бе на трибуните в "Арена Ботевград".

Домакините започнаха по-лошо мача, но много силна втора част направиха обрат и до края не изпуснаха водачеството си. Контузия в срещата получи един от лидерите на столичния тим Георги Боянов.

Над всички за победителите бе Майки Диксън с изравнен рекорд за сезона от 29 точки плюс 6 асистенции. Николай Грозев реализира 14 точки, с 13 е Димитър Димитров, по 10 имат Сюприйм Хана и Йордан Минчев (8 борби)

За ЦСКА Васил Бачев изигра много силен мач с 23 точки. Камерън Грегъри записа 16 точки и 9 борби, а 14 точки добави Венцислав Петков.

Вторият мач от серията е в сряда в София, а ако се стигне до трети двубой, той ще бъде в петък, отново в Ботевград.

Черноморец пък взе очаквана победа, постигната неочаквано трудно, над осмия в класирането в редовния сезон Левски, след 73:59 у дома. Бургазлии можеха да профукат аванс от 20 точки от първото полувреме, стопен до само 2 с оставащи шест минути от срещата. Левски обаче просто нямаше сили да нанесе решаващ удар в точния момент и мощта на "акулите" им донесе победа. Вторият мач е в София на 1 май.

Домакините бяха без Христо Захариев и Ладариен Грифин, като изигра втория най-слаборезултатен мач през сезона, със своите 73 точки, а 16 точки от тях и 8 асистенции записа Травис Макконико, докато 13 пункта вкара Тони Троча.

За Левски 13 точки отбеляза Златин Георгиев, 11 - Димитър Маринчешки и 10 - Лъчезар Димитров. Маринчешки записа дабъл-дабъл с 14 борби в актива си.