Шампионът при жените Дунав 8806 записа втора победа за сезона срещу Хасково 2012. Русенки се наложиха като гости с резултат 84-76 в мач от 16-ия кръг и така през редовния сезон отборите са спечелили по два мача помежду си. Лидер в първенството продължава да е Нефтохимик с 13 победи и 3 загуби, втори е Хасково 2012 с 12 побед ии 4 загуби, а Дунав 8806 се доближи на една загуба от втория - 11 успеха и 5 поражения. Следва дълга пауза в първенството, през която ще се проведе и турнирът Купа България в Бургас.

Решителна в мача се оказа третата четвърт, в която гостите от Русе играха страхотно в нападение и нанизаха цели 31 точки, за да се откъснат с 15 напред. В началото на последната част те записаха силна серия и се откъснаха с 21 напред, решавайки мача в своя полза. Лори Уилямс наниза 20 точки и хвана 6 борби за победителките, а 18 плюс 8 борби и 5 асистенции записа Радостина Димитрова. За Хасково 2012 най-резултатни с по 22 точки бяха Олга Дубровина (10 асистенции, 7 борби) и Анита Тейлане (15 борби), а 16 вкара Ралица Нанева.