Шампионът Балкан победи ЦСКА с 85:70 (27:21, 14:19, 24:16, 20:14) като гост в София в третата среща от полуфиналната серия между двата състава в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и поведе с 2:1 победи в серията. Играе се до три успеха от пет възможни двубоя, като четвъртият ще се проведе в петък, 19 май от 19:00 часа отново в залата на ЦСКА в столицата, а евентуален пети - на 22 май в Ботевград.

Баскетболистите на Балкан водеха през по-голямата част от срещата и макар да отстъпиха в борбата под коша, бяха по-ефективни при стрелбата и направиха по-малко грешки.

За домакините и този мач пропуснаха Драган Зекович и Венцислав Петков, а за Балкан отново не игра Димитър Димитров.

Пол Джаксън бе най-резултатен за Балкан с 21 точки и 4 борби, а Денг Адел допринесе със 17 точки и 5 борби. Павлин Иванов се включи д 15 точки, 4 борби и 8 асистенции, докато Христо Захариев се отчете с 14 точки и 4 борби.

За ЦСКА Брандън Йънг завърши с 20 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Таменанг Чо добави 12 точки и 7 борби.