Балкан започна ударно сезон 2020/21 в НБЛ. Шампионите от Ботевград удариха като гост Спартак Плевен със 102-61 в първия си официален  мач от българското първенство. Мачът бе от втория кръг на НБЛ, след като първата среща на ботевградчани бе отложена заради случаи на коронавирус в тима на Черноморец.

Тимът, воден от Йовица Арсич, поведе със 17 точки на полувреме, а ударна серия от 15-0 в началото на второто полувреме вдигна разликата на 30 и отказа съперника рано в мача. До края разликата продължи да нараства след силна игра на гостите както в защита, така и нападение.

В следващия кръг Балкан приема в Ботевград Берое в дербито от 3 кръг на НБЛ. Мачът е на 26 октомври (понеделник) от 19:00 часа в “Арена Ботевград”.

Давонтей Джордан бе най-резултатен за успеха с 18 точки (7/9 от тройката), а Тауан Ейджи завърши с дабъл-дабъл от 17 точки и 14 борби. По 16 точки вкараха Крис Минков 5/7 от тройката (71%) и Николай Грозев, който овладя и 8 борби. Капитанът Митко Димитров завърши с 12.

За Спартак Плевен най-резултатен с 19 точки бе Николай Маринов, а 11 вкара Тодор Тодоров.