Шампионът Лукойл Академик постигна трудна победа с 82:72 над Берое в дербито в челото на класирането на НБЛ. „Студентите“ изостанаха в голяма част от мача, но показаха по-голяма стабилност в последните минути и това се оказа ключово за успеха.

Максим Корниенко направи дабъл дабъл за победата - 20 точки и 16 борби. Дани Гибсън вкара 21 точки и направи 6 асистенции, а Христо Захариев добави 11 точки. Шейн Гибсън наниза 17 точки за Берое. Арън Дгоунс реализира 16 точки, а Пламен Алексиев – 11.

Лукойл Академик е еднолично начело на класиране с 6 победи и една загуба, а в следващия кръг гостува на Рилски спортист. Берое дели с Рилецо второто място, като двата тима имат по четири успеха и две поражения. В другия си мач старозагорци приемат Академик Бултекс 99.