Баскетболният треньор Константин Папазов най-накрая се прибра от Израел след истинска одисея. Той и Апоел (Тел Авив) летяха от египетския град Таба до Атина, а днес кацнаха в София навръх 3 март.

Изтеглянето на 58-годишния специалист и на израелския баскетболен тим беше усложнено заради началото на военната операция срещу Иран и последвалия ответен удар на Ислямската република.

В събота Тити Папазов разкри пред БЛИЦ СПОРТ при каква ситуация е блокиран в Тел Авив. След това заедно с Апоел беше успял да се придвижи на около 60 км от израелската столица. Вчера вече бяха на брега на Червено море в курорта Ейлат, а впоследствие преминаха египетската граница и взеха полет до Гърция.

„Невероятно божие съвпадение на празника. Не съм го направил, за да е по-спокойно за семейството ми. Наистина не е лесно - война е. За хората, които са в България и мислят за своите близки в Израел, е много по-трудно. Единствено малко по-атрактивно беше на границата с Египет, защото пеша трябва да се пътува и ние бяхме готови за нещо много тежко”, заяви Папазов пред „Нова телевизия“ след пристигането си в България.