Бургазлиики затвориха полуфиналната плейофна серия след убедителен успех в третия мач пред своя публика с 80:65 точки. Напрежението обаче оказа своето влияние и през първите 10 минути гостенките превъзхождаха и след резултатна игра на националката Вера Перостийска, която само за 10 минути реализира 15 точки поведоха с 23:15. Картината се промени през втората част, в която домакините успяха да стигнат до обрат благодарение активната игра на центъра Лори Ванеса Неро. Въпреки, че имаха аванс от 10 точки при 31:21, гостенките не отбелязаха нито кош в продължение на 6 минути, а получиха 13 безответни точки. Така почивката дойде при 41:33. И след нея бургазлийки диктуваха събитията. Своя най-силен мач от началото на сезона изигра капитанката на Лукойл Елена Йоловска. Тя не само бе най-резултатна за своя тим с 26 точки, но в основата и на всички атаки на своя тим. От Монтана изневериха основни единици като Ивелина Вранчева и Зоя Станоева. Така се стигна до разлика от 15 точки в края на мача. Лукойл Нефтохимик очаква на финала победителя от двойката Дунав Еконт (Русе) - Берое 07 (Стара Загора). Третият решителен мач е утре в Русе. /БЛИЦ