ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

България загуби първия си мач в последната фаза от квалификациите за ЕвроБаскет 2025, отстъпвайки като гост на Швеция със 70:84 (22:29, 21:21, 12:12, 15:22). Избраниците на Росен Барчовски натрупаха сериозен пасив още в началото на двубоя, като на няколко пъти се доближаваха до домакините, но не успяваха напълно да стопят изоставането си.

Шведите започнаха изключително силно, докато стрелбата на България не вървеше. Именно заради това домакините дръпнаха със 7:0 в началните минути. „Лъвовете“ се окопитиха в следващите минути, но в края на първата част изоставаха с 22:29.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Баскетболистите на Швеция продължиха да пазят аванса си в първите минути на втората четвърт. В средата на периода обаче България намали изоставането си до само 3 точки при 36:39. Играчите на Барчовски обаче отново имаха 7-точков пасив преди полувремето 43:50.

Резултатността в третата част спадна драстично спрямо първото полувреме. Швеция обаче продължи да бъде по-ефективен от родните национали, като разликата скочи до 11 точки при 60:49, а в края на третата четвърт България отново изоставаше със 7 т. - 55:62.

Решителната част започна със силна серия на домакините. Разликата набъбна до 12 точки, която бе и най-голямата в двубоя до този момент. Домакините успяха да приключат срещата при 84:70 за радост на феновете си.

Най-ефективен за домакините беше Meлвин Панцар - 16 точки и 5 асистенции, а Борг и Рамстедт вкараха по 14 точки.

Коди Милър-Макентайър бе най-резултатен за България с 21 точки, а Христо Захариев добави 18 т. и 8 борби, като 9 от точките му дойдоха през първата четвърт. Павлин Иванов се отчете с 10 точки.

Следващият мач на нашите в квалификациите е на 25 февруари (неделя) - домакинството на световния шамион Германия. Срещата е от 17:00 часа в зала "Арена Ботевград".