Националният отбор на България за кадетки загуби от Швеция със 77:38 последния си мач от група G от втората фаза на Европейското първенство във Варна и Албена.

Така националките ни завършват с три поражения в групата и общо шест от началото на първенството и в следващата фаза ще срещнат най-добрия отбор след осемте, продължаващи към четвъртфиналите. Победителят от този мач ще играе за 9/12 място, а загубилият – за 13/16. Срещата е в петък в залата на ИУ във Варна, информира bgbasket.

В началото на третата част българките успяха да стопят 4-5 точки от дефицита си, след което мачът вървеше равностойно, но в самия край на третия период шведките вкараха пет поредни точки и направиха разликата 29 за 56:27. Последната част отново бе категорично спечелена от Швеция и разликата доближи 40 точки в края.

Най-резултатни за българките с по 7 точки бяха Радияна Манчева и Ивона Илиева, а 6 вкара Никол Николова. За Швеция Кристин Семан наниза 14 точки, а София Хег и Адриана Камбер – по 13.