Десета победа от началото на сезона постигнаха Александър Груев и съотборниците му в Сибиу. В мач от румънското първенство тимът на българина смачка Динамо (Букурещ) у дома с резултат 110:46. Сибиу има и 10 загуби и временно е на 8-ото място в класирането.

Груев и компания изиграха изключителна първа част, в която приключиха интригата. Само за нея те вкараха невероятните 42 точки и така натрупаха разлика от 25, информира bgbasket. До края тя непрекъснато растеше и Сибиу се поздрави с разгромна победа.

Българинът бе титуляр и за 24 минути на терена изигра поредният си силен мач. Груев вкара 4 от 5 опита за 2 точки, една тройка при единствената си стрелба и пропусна един от два наказателни удара. Това му донесе актив от 17 точки, като освен тях той се отчете и с 8 асистенции и 4 откраднати топки.