Новата звезда на българския баскетбол Александър Везенков направи силен мач за Барселона при победата с 67:57 над Обрадойро в мач от испанската лига ACB.

Везенков игра 20 минути за успеха на каталунците. Той беше третият най-резултатен играч на „блаугранас“, като завърши с 9 точки, 6 борби и една асистенция. Анте Томич беше най-резултатен за победата с 18 точки, като спечели и 11 борби. Алекс Арбинес добави 14 точки.

Анхело Калояро вкара 14 точки за Обрадойро, а Артьом Пустовий завърши с 8 точки и седем борби.

Това беше шеста поредна победа за Барселона и тимът излезе на първо място в класирането с 12 точки, една повече от Реал (Мадрид). Обрадойро е с три победи и три загуби от началото на сезона.

В четвъртък Барселона приема Пънар Кършияка в мач от Евролигата, а в неделя гостува на Саски Баскония в мач от седмия кръг на испанското първенство.