Стеф Къри избухна с 15 точки за 1:58 минути в третата част при победата на Голдън Стейт Уориърс със 118:91 над Оклахома Сити Тъндър. Така „воините“ изравниха на 1-1 резултата във финалната серия на Западната Конференция на НБА.

Къри завърши мача с 28 точки, като претърпя и тежко падане. През първата четвърт той се хвърли за една излизаща извън терена топка и прелетя над една жена на първия ред, за да се приземи на пътеката зад нея.

Клей Томпсън добави 15 точки за Голдън Стейт. Андре Игуодала завърши с 14, Марийз Спейтс вкара 13, Фестъс Езели наниза 12, Харисън Барнс – 11, а Дреймънд Грийн се отличи 10 томки, 8 борби и 7 асистенции.

Кевин Дюрант вкара 29 точки за Оклахома Сити, а Ръсел Уестбруук завърши с дабъл дабъл – 16 точки и 12 асистенции. Стивън Адамс добави 9 точки и 10 борби за „гръмотевиците“.

Сега серията ще се премести в Оклахома Сити, където в понеделник и сряда рано сутринта българско време ще се играят мачове № 3 и № 4 от финалите на Западната Конференция.

Kласиране, резултати, програма и всичко за НБА - ТУК !!!