ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Спортист №1 на България Александър Везенков се завърна в игра за Сакраменто Кингс и беше сред най-добрите резултатните за отбора си при тежката домакинска загуба със 100:133 от Ню Орлийнс Пеликанс.

След като пропусна три поредни мача, 28-годишният българин изигра първия си двубой от 1 януари насам и този път получи доста време за изява от страна на треньора Майк Браун. Везенков за първи път се появи в игра в началото на втората четвърт, когато в рамките на една минута реализира пет точки.

Той престоя на терена общо 20:38 минути, в които се отличи с 11 точки и две борби. Българският национал отново беше използван предимно в петица от по-ниски играчи, а това позволи на Ню Орлийнс да спечели битката под коша, тъй като в тези моменти залагаше на стартовия си състав.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Домантас Сабонис направи дабъл-дабъл 17 точки и 10 асистенции за „кралете“. Кевин Хъртър също вкара 17 точки. Киън Елис наниза 13 точки. Това бяха играчите на Сакраменто с по-голям точков актив от Везенков.

Си Джей Маккалъм блесна с 30 точки за Ню Орлийнс. Брендън Инграм и Йонас Валачунас добавиха по 15, като литовецът добави и 12 борби в актива си. Дайсън Дениълс завърши с 14 точки.

Следващият мач на Сакраменто Кингс е на 10 януари (сряда), когато от 2:00 часа през нощта българско време гостува на Детройт Пистънс. На следващия ден „кралете“ ще направят визита на Шарлът Хорнетс. Това са първите две срещи от пет поредни гостувания на Александър Везенков и съотборниците му.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!