Сериозен скандал се разрази на двубоя между баскетболните Реал Мадрид и Валенсия от Евролигата. Реал победи с 91:72, но голямата звезда Лука Дончич едва ли ще запомни двубоя с добро.

Още в първата минута от втората четвърт Лука Дончич разби носа на Тибор Плайс при опит за забивка и получи неспорсменско нарушение. След това, 4 минути преди почивката, 18-годишният словенец бе изгонен след техническо нарушение, дадено му за оспорване на решение за фаул в атака.

Дончич буквално побесня от решението на арбитрите, като отправи доста реплики към тях и напусна, ритайки тунела. Любопитното бе, че главният съдия бе сънародникът на Лука Дамир Явор.

Петима играчи на Реал завършиха с двуцифрен точков актив, а най-резултатен бе Факундо Кампацо с 14 точки. Боян Дублевич вкара 18 за Валенсия. В мача Фелипе Рейес постигна нов рекорд, като стана едва вторият играч в историята на Евролигата, записал 300 срещи. Първият е Хуан Карлос Наваро от Барселона.