ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Лукойл Академик изигра слаб мач и загуби от испанския Билбао Баскет с 64:85 (25:23, 17:20, 9:21, 13:21). Това беше трети двубой и за двата тима от групите на Еврокъп. Лукойл Академик има една победа и вече две загуби, другата е от КК Будучност. Испанците продължават уверено към първото място в групата с трети пореден успех. Особено важно за поражението се оказа цялото второ полувреме, което баскетболистите на Марин Докузовски изиграха трагично. На полувремето домакините отстъпваха само с точка на съперника – 42:43. Третата четвърт завърши катастрофално за Лукойл Академик – 9:21. За 8 минути “студентите” вкараха само 7 точки, докато през това време испанците нанизаха 15. Показателно за ниската успеваемост на домакините е именно цялата втора част, в която вкараха 22 точки! По-малко от първата част, в която играчите на Лукойл Академик отбелязаха 25.

На трибуните присъства президентът на "студентите" Валентин Златев, на когото гостуваха селекционерът на националния ни отбор по футбол Любослав Пенев и заместник-министрите на спорта Иван Ценов и Лазар Каменов.

Ужасяващ мач изигра един от лидерите на българския отбор Брендън Хийт, който беше опазен перфектно от гостите и реализира едва 5 точки. Най-резултатен за домакините с 13 точки стана Девин Грийн, 11 добави Мохамед Абукар, с 10 остана Дерил Уоткинс. Именно Уоткинс, който трябваше да бъде една от заплахите за испанците, се загуби през второто полувреме.

Следващият мач на българския шампион е на 28 ноември – гостуване на Билбао Баскет. До края на групите нашите имат още една визита – на белгийския Спиру Баскет (Шарльороа) на 4 декември, когото победиха на старта, и едно домакинство, в последния кръг на КК Будучност (12 декември). Лукойл Академик продължава да има шансове за второто място, с което ще прескочи групите. За целта тимът трябва да гони победа в Белгия срещу Шарльороа и след това успех вкъщи срещу КК Будучност с повече от 3 точки разлика.