Баскетболният шампион Лукойл Академик записа втора загуба в Група „Н“ на турнира Купа ФИБА Европа. „Студентите“ отстъпиха със 70:84 на Макаби Ришон ЛеЗион. Решаваща за загубата се оказа слабата последна четвърт на тима на Тони Дечев, която израелският тим спечели с 30:12.

Лукойл Академик изоставаше с три точки на почивката, но през третата част успя да поведе в резултата. Влияние за това оказа серията от 14:0, която направиха баскетболистите на българския шампион. Гостите обаче направиха изключително силна заключителна четвърт.

Желко Шакич направи дабъл дабъл – 16 точки и 11 борби, но това не се оказа достатъчно за „студентите“. Филип Барович добави 14 точки, а Филип Виденов вкара 13. Павлин Иванов блесна с 12 точки. Чарлз Райт беше най-резултатен за Макаби – 20 точки. Дарил Монроу добави 18, а Марк Лайънс завърши с 16.

Така до момента българският шампион има една победа и две загуби и заема трето място в класирането на групата. Макаби Ришон ЛеЗион е втори с два успеха и едно поражение. Лидер е Енисей (Красноярск) с три победи, а последното четвърто място заема естонския Калев/Крамо с три поражения. В следващия кръг Лукойл Академик отново ще бъде домакин на Енисей.