Баскетболният шампион Лукойл Академик записа втора загуба в Група „Р“ на Купа ФИБА Европа, след като отстъпи с 69:77 на латвийския Вентспилс като гост. „Студентите“ направиха силно първо полувреме, когато взеха аванс от 11 точки, но направиха слаба трета четвърт, през която домакините не само наваксаха изоставането си, но и взеха преднина от пет точки. Вентспилс увеличи аванса си през последната част.

Артис Ате наниза 18 точки за успеха на латвийския тим. Кристапс Яниценокс добави 15 точки, а Алан Уигинс се отличи с 13 точки и 7 борби. Филип Барович беше най-резултатен за „студентите“ - 23 точки, като хвана и шест борби. Димитър Димитров вкара 10 точки. Бранислав Ратковица добави девет точки, а Желко Шакич завърши със 7 точки и 7 борби.

С този успех Вентспилс временно излезе начело в класирането на групата с актив от две победи и една загуба. Лукойл Академик е с един успех и две поражения. По-късно днес Антверп Джайънтс приема ЧЕЗ Нимбурк в другия мач от групата. След седмица – на 19 януари „студентите“ са домакин на Антверп Джайънтс.