Балкан допусна втора загуба в баскетболния турнир за Купата на ФИБА Европа, след като отстъпи като домакин на словашкия Приевидза със 70:89 (11:26, 17:23, 18:23, 24:17) в „Арена Ботевград“ в среща във втория кръг в Група J. Така, Балкан остава на последно място във временното класиране.

Гостите започнаха ударно и взеха смазващ аванс от 26:11 след 10 минути игра. Разликата достигна 22 точки при 37:15 след тройка на Кийт Джордан за естонския тим в средата на втората четвърт. На почивката Балкан изоставаше с 28:49.

В третата четвърт картината на игрището не се промени особено и Приевидза продължаваше да трупа още по-голям аванс. Преди последните 10 минути Балкан губеше с 46:72. В последната четвърт домакините все пак направиха поражението си една идея по-почетно и свалиха разликата под 20 точки.

Най-резултатен за Балкан бе Георги Геганов с 16 точки, като към тях той добави 4 борби и 3 асистенции. Константин Тошков се отличи с 15 точки, 4 борби и 7 асистенции, а новото попълнение Георги Боянов направи „дабъл-дабъл“ - 13 точки и 11 борби. Кори Рийвс не все участие в срещата.

В следващия кръг от турнира, на 23 октомври, Балкан ще посрещне грузинския Кутаиси 2010. В третия кръг на Националната баскетболна лига пък Балкан почива и няма да се поти този уикенд.