Баскетболистът на Миньор (Перник) Константин Паисиев даде интервю пред БЛИЦ Live. 23-годишният софиянец застана пред камерата ни в залата на "жълто-черните" - "Борис Гюдеров".
"Четвърта година съм в Миньор. Радвам се, че съм част от историята на клуба - спечелихме долната лига и като шампиони от нея влязохме в Националната баскетболна лига. Още много работа ни чака", коментира Паисиев.
"Имахме лек спад, не играхме особено добре няколко мача, но се борим. Всички отбори са близо по точки, трябват ни няколко победи, за да се изкачим нагоре", коментира Паисиев, който отчете силната си игра срещу Рилски спортист в Самоков.
"Най-силното ми качество е да давам енергия на отбора", отчете баскетболистът.
Треньорът на Миньор е сърбин - Иви
ца Вукотич. "Той се опитва да говори и на български език, ние пък на сръбски, разбираме се, няма проблем. Най-големият шегаджия е едно момче от Черна гора (б.р. - Филип Бакич), с него винаги е забавно, говори щуротии. Има химия между нас, всички момчета си говорим, шегуваме се, постоянно има веселба", каза Паисиев.
Играчът на Миньор говори и за работата с легендата Георги Младенов, обясни и как Георги Давидов му е дал шанс в мъжкия баскетбол. 
Предстоящият мач с Берое е по-особен за него, тъй като ще се изправи срещу добър приятел - Александър Милов. "Има закачка между нас. Когато Берое ни гостува в Перник, той реши изобщо да не ме поздрави. Победихме ги. Дори и след мача не се видяхме. Няма проблем, закачка е просто. Може би ми е набрал, ще видим", коментира Паисиев.
"Не съм много интересен човек, не обичам да надниквам в бъдещето. Старая се да тренирам, всичко зависи от мен. Не обичам да планирам нещата, а да се пускам по течението и просто да се случват", завърши софиянецът.
ПЛАМЕН СЛАВОВ/БЛИЦ СПОРТ
Оператор: СЪЙКО СЪЕВ
Монтаж: АНТОН ТОНЧЕВ
Снимки: ГЕОРГИ КОЛЕВ




Константин Паисиев и Александър Бойчев:


