Спартак (Плевен) разгроми гостите от Ямбол с 29 точки разлика - 115:86 в мач от 28-ия кръг на Националната Баскетболна Лига.

По този начин плевенчани заеха четвъртата позиция в класирането на и в плейофите ще имат домакинско предимство пред петия Рилски спортист. От своя страна Ямбол остана на седмо място и ще се изправи срещу третия Черно море.

Топреализатор на мача в зала "Балканстрой" стана капитанът на домакините Хрисимир Димитров с 24 точки.

Саша Топчов не бе в основния състав на плевенчани. Той влезе като резерва, игра силно и постигна 21 точки. Мачът започна с пълна мобилизация на тима на Ямбол и подценяване възможностите на гостите от страна на Спартак.

В първите четири минути гостите поведоха, но след това домакините подобриха организацията на играта си и завършиха на почивката с 9 точки преднина - 48:37. До края на срещата инициативата беше само на Спартак (Плевен).