Спартак (Плевен) победи Ямбол с 87:77 в мач от 24-ия кръг на Националната Баскетболна Лига (НБЛ). Най-резултатен за плевенчани бе Цветослав Острев с 26 точки, добави и 7 асистенции. Лидерът на тима Хрисимир Димитров и Симеон Ценов приключиха двубоя съответно с по 10 и 19 точки.

Станислав Говедаров вкара 27 точки за гостите, а Симон Финчгар и Юлиан Радионов добавиха по 17 и 15. През първото полувреме двата отбора си размениха по една четвърт. Първата бе за гостите от Ямбол, които спечелиха с 20:15. Във втората четвърт домакините от Плевен бяха категорични и спечелиха с 25:13, с което водеха на полувремето с 40:33.

След почивката играта бе изключително равностойна, но домакините увеличиха аванса си на десет точки – 63:53. Четвъртата част също бе точка за точка – 24:24, но в крайна сметка тимът от Плевен стигна до успеха с 87:77./БЛИЦ