Спартак Плевен прекъсна победната серия на шампиона Балкан, надигравайки го с 90:81 (22:18, 25:20, 17:21, 26:22) като домакин в зала „Балканстрой“ в мач от 24-я кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Плевенчани постигнаха втори пореден и общо 18-и успех, а Балкан вече спря серията си от шест победи и допусна девета загуба от началото на сезона.

Двата състава изиграха равностойна първа част, в която никой от съперниците не успя да вземе сериозно предимство. Едва към края й Спартак поведе с 6 точки след кош на Николай Стоянов и след 10 минути игра имаше аванс от 22:18. Последваха отлични седем минути за домакините, които увеличиха преднината си с 19 точки, което бе и най-голямата разлика в мача. Със стабилни изяви Алекс Ломакс, Николай Стоянов и Цветомир Чернокожев Спартак увеличи дистанцията до 46:27 при оставащи три минути до почивката. В тях ботевградчани успяха да стопят общо 10 точки от пасива си и на почивката тимът от Плевен водеше с 9 – 47:38.

Балкан изигра по-добра трета четвърт и се доближи още повече до домакините, които водеха с 5 точки - 64:59 преди заключителните 10 минути. Последваха много оспорвани начални моменти на последния период, в които гостите изравниха и поведоха за кратко на няколко пъти. Йордан Минчев даде преднина на Балкан за 65:64 при оставащи осем минути и половина, а малко след това Георги Герганов направи резултата 67:66. Балкан водеше и 69:68 след като Димитър Димитров бе точен за шампионите седем минути преди края на мача, а плевенчани се пребориха за победата едва във финалните две минути.

Талиб Занна и Алекс Ломакс реализираха по 17 точки за Спартак, като Занна овладя 11 борби, а Ломакс – 7. Николай Стоянов и Цветомир Чернокожев добавиха по 15 точки, а Константин Тошков вкара 11 за домакините.

Димитър Димитров завърши с 18 точки и 4 борби за Балкан, Йордан Минчев реализира 17 точки и 12 борби, а Илиян Пищиков отбеляза 13.

В следващия кръг на 9 март Балкан ще гостува на Черно море Тича във Варна, а на 10 март за Стартак Плевен предстои гостуване на Рилски спортист в Самоков.