Спартак Плевен победи като гост Левски с 86:65 (24:22, 27:16, 15:14, 20:13) в среща от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Плевенчани се изкачиха до третото място с 14 победи и 5 загуби, а играчите на Димитър Ангелов се намират на последната позиция във временното класиране с 5 успеха и 15 поражения.

На линия за Спартак бяха Брайънт Томас, Талиб Занна и Родни Първис, но към отсъстващите се присъединиха Станимир Маринов и Алекс Ломакс.

Гостите поведоха още от началните минути, а на почивката преднината им достигна до 51:38. Малко преди края на третата част играчите на Любомир Минчев имаха аванс от 66:48 и до края нямаха проблеми да стигнат до крайния успех.

Родни Първис се отчете с 24 точки и 6 асистенции за успеха. Николай Стоянов добави 21 точки, Талиб Занна се отчете със 17 точки и 14 борби.

Димитър Маринчешки беше най-полезен за Левски с 15 точки и 11 борби. Златин Георгиев се отчете с 11 точки и 6 борби, Красимир Петров добави 10 точки.

На 7 февруари Спартак ще домакинства на ЦСКА, докато "сините" ще имат визита на Миньор 2015 четири дни по-късно.