Бостън Селтикс поведе с 1:0 срещу Голдън Стейт Уориърс след успех като гост със 120:108 (28:32, 28:22, 24:38, 40:16) във финала на НБА. „Келтите“ сътвориха величествен обрат, заличавайки пасив от 15 точки в зала „Чейз Сентър“ в  Сан Франциско.  Вторият двубой е в понеделник сутринта – пак на територията на Уориъс.

Домакините имаха тотален контрол върху мача в края на третата четвърт, когато водеха 87: 72. След това Голдън пропиля златни шансове да дръпне с поне 20 точки.

Топ Коефициенти за Всички Мачове Всеки Ден!

В заключителните минути „келтите“ попиляха своя съперник, демонстрирайки перфектна игра в нападение и отлична защита. В средата на четвъртата част резултатът беше 101:100 за домакините и интригата все още я имаше, но след това настъпи един от най-значимите обрати в историята на финалите в НБА.

Ал Хорфърд изригна с 26 точки и 6 борби при 6/8 стрелба от тройката за победата на Селтикс. Джейлън Браун се отчете с още 24 точки, 7 овладени топки и 5 асистенции, Дерик Уайт бе изключително полезен от пейката с 21 точки, Маркъс Смарт добави още 18 точки и 5 борби, а Джейсън Тейтъм се разписа с дабъл-дабъл от 12 точки и 13 асистенции.

Стеф Къри бе над всички за Голдън Стейт с 34 точки, 5 борби и 5 асистенции. Андрю Уигинс отбеляза още 20 точки плюс 5 борби, Клей Томпсън вкара 15, а Ото Портър-младши се включи от резервната скамейка с 12 точки.