Балкан (Ботевград) записа загуба в първата си контролна среща в сръбския град Нови Сад. Възпитаниците на треньора Александър Тодоров отстъпиха на местния Меридиана с четири точки разлика - 74:78. Националът Иван Лилов пропусна двубоя поради контузия в глезена.

Ботевградчани започнаха срещата добре и след една част имаха аванс от 21:18, но до почивката отстъпиха лидерската позиция и след едно полувреме изоставаха с 34:37. След подновяването на играта "зелените" успяха да наваксат част от пасива си и се доближиха само на точка - 57:58 след 30 минути. В заключителните 10 минути обаче домакините взеха своето и се поздравиха с крайния успех със 74:78.

Новият капитан на тима Павел Маринов бе най-резултатен, реализирайки 18 точки. Словашкият център Петер Седмак добави 17, Ноа Далман се отчете с 16 точки плюс 8 борби, а Уес Айкмайър вкара 11.

Днес тимът ще изиграе контрола срещу друг местен отбор - Войводина Сърбиягаз.