Баскетболистите на Академик (Благоевград) загубиха кървава контрола в Димитровград (Сърбия) от местния тим със 70:73, пише struma.bg.

В края на мача реферите пуснаха прекалено твърда игра, в резултат на което Георги Кръстев напусна със счупен зъб. 3 минути преди финалната сирена Антонио Илиев получи удар с лакът в лицето при единоборство под коша и бе заменен принудително с разбита уста. Веднага след прибирането в България центърът на студентите постъпи в столична клиника, за да го шият.

Най-резултатни в двубоя за благоевградския отбор бяха Иван Мирчев с 15 точки и Кирил Кирилов с 14 точки.

"Реших да не правя циркове и да не вадя отбора броени минути преди края. Кръстев няма да наруши подготовката си, но за Антонио думата имат лекарите", заяви треньорът на благоевградския тим Божидар Гьорев.