Баскетболният тим Актавис Академи от Лесковац спечели турнира в памет на легендарния състезател и треньор Иван Андреев. Надпреварата се проведе в Ботевград, а сред организаторите е бившият възпитаник на Иван Андреев и настоящ спортен шеф на Лукойл Академик Сашо Везенков. Кадетите от Лесковац днес надиграха Балкан (Ботевград) с 57:43. На второ място остана “Левски”, трети се ботевградчани, а на последно място финишира Лукойл Академик.

За най-полезен играч (MVP) на тридневния турнир беше определен играчът на Актавис (Лесковац) Игор Маркович. Топреализатор стана Алекс Уандие от “Левски”, а с най-много овладени топки под двата коша е Мартин Горунов от Балкан.

Иван Андреев е треньор на славното поколение на Балкан (Ботевград), което спечели три купи и три шампионски титли на България в края на 80-те и началото на 90-те години./БЛИЦ