Сръбският център Никола Йокич блесна с трипъл-дабъл за Денвър Нъгетс при победата със 120:111 като гост на Минесота Тимбъруулвс. Така „златните буци“ поведоха с 3:0 в плейофната серията на НБА.

Йокич завърши мача с 20 точки, 12 асистенции и 11 борби. Майкъл Портър добави 25 точки и 9 борби, а Джамал Мъри добави 18 точки и 9 асистенции.

Антъни Едуардс наниза 36 точки за Минесота. Карл-Антъни Таунс прибави 27 точки, а Руди Гобер направи дабъл-дабъл - 18 точки и 10 борби. Четвъртият мач от серията е в понеделник рано сутринта българско време.

Джалън Брънсън вкара 21 точки и направи 6 асистенции за Ню Йорк Никс при домакинския успех с 99:97 над Кливланд Кавалиърс. Така нюйоркчани поведоха с 2:1 в плейофната серия.

Ар Джей Барет вкара 19 точки, а Джош Харт добави 13. Донован Мичъл записа 22 точки, 7 борби и 5 асистенции за Кливланд, а Карис ЛеВърт приключи с актив от 17 точки. Четвъртият мач от серията ще се играе в неделя от 20:00 часа българско време.

Трей Йънг се отличи с 32 точки и 9 асистенции за Атланта Хоукс, който у дома се наложи над Бостън Селтикс със 130:122 и намали на 1:2 изоставането си в серията.

Дежунте Мъри добави 25 точки за “ястребите“. Джейсън Тейтъм направи дабъл-дабъл за Селтикс - 29 точки и 10 борби, а освен това добави пет асистенции. Маркъс Смарт завърши с 24 точки, Малкълм Брогдън вкара 17 точки. Атланта приема и четвъртия мач от серията, който ще се играе рано сутринта в понеделник от 2:00 часа българско време.