Никола Йокич направи още един впечатляващ трипъл-дабъл и донесе победата на Денвър Нъгетс в продължението над Финикс със 128:125. Сърбинът записа 41 точки, 15 борби и 15 асистенции за своя 83-и трипъл-дабъл в кариерата. Двукратният действащ MVP на НБА имаше 40 точки, 27 борби и 10 асистенции преди седмица срешу Шарлът.

Звездата на Финикс Девин Букър издържа само 4:20 минути при завръщането си от контузия в слабините, като отбеляза две точки, след като наниза 58 срещу Ню Орлиънс в предишния си старт.

Джейсън Тейтъм записа своя пети пореден мач с 30 и повече точки, водейки Бостън Селтикс към победа на Коледа със 139:118 над гостуващия Милуоки Бъкс.

Тейтъм (41 точки) и Джейлън Браун (29) записаха общо 70 пункта в мач за осми път в кариерата си. Тейтъм добави 7 борби и 5 асистенции, докато Бостън записа втори пореден успех.

Дерик Уайт, Грант Уилямс и Ал Хорфорд също отбелязаха двуцифрен брой точки, а Маркъс Смарт раздаде осем асистенции.

Янис Адетокумбо бе най-резултатен за Милуоки с 27 точки, докато Джру Холидей завърши с 23, а Брук Лопес отбеляза 16.

Джоел Ембийд вкара 35 точки и записа 8 борби, а Джеймс Хардън добави 29 пункта и 13 асистенции, за да може Филаделфия да се наложи над Ню Йорк Никс 119:112.

Джулиъс Рандъл бе над всички в Никс с 35 точки и 8 борби, докато Джалън Брънсън добави 23 точки и 11 асистенции.

Лука Дончич вкара 32 точки, хвана 9 борби и даде 9 асистенции и Далас победи Лос Анджелис Лейкърс със 124:115. В третата четвърт Маверикс взеха аванс от 30 точки след 51:21, което бе ключов момент за успеха. Лейкърс водеха 54:43 на полувремето след силното начало на ЛеБрон Джеймс, който завърши с 38 точки, 6 борби и 5 асистенции.

За Далас Крисчън Ууд записа 30 точки, 8 борби и 7 асистенции, а Тим Хардауей младши остана с 26 пункта.