Сърбия победи Италия с 80:68 на старта на Европейското първенство по баскетбол в Литва в среща от Група “B”. Тимовете изиграха интересен мач, като на няколко пъти разменяха водачеството в резултата, успявайки да натрупат сериозна преднина. Италианците поведоха от самото началото и успяха да задържат преднината си до средата на втората част, когато сърбите се разиграха и обърнаха нещата в своя полза до 35:29 на почивката.

През третата част Сърбия дръпна с 18 точки. Италия се опита и успя да се върне в мача, намалявайки разликата до четири точки в края на третата четвърт – 57:53). В последната част сърбите поддържаха преднина от 10 точки и не позволиха на италианците да се върнат в мача, като в крайна сметка спечелиха с 80-68.

Най-резултатни за победата на Сърбия бяха Тепич и Теодосич с по 15 точки, а с най-много точки в мача завърши италианеца Бергнани, който наниза 22 пункта в коша на “плавите”. /БЛИЦ