Баскетболният “Левски” загуби от Башкими (Косово) като гост със 75:94 в мач от Балканската лига. Това е четвърто поредно поражение за “сините”, които изиграха трагично първо полувреме. След първите две части Башкими водеше с 50:20 и нещата придобиваха ужасяващи размери. През второто полувреме обаче момчетата на Николай Господинов се стабилизираха, вкараха 55 точки срещу 44 за домакините, но нямаха нито време, нито възможности да направят нещо повече.

Двама от “Левски” отбелязаха общо 56 точки. Алекс Симеонов заби 31, а Евгени Хаджирусев добави 25. Трима играчи завършиха с по 5 точки – Йордан Минчев, Станислав Славейков и Ангел Пейчинов, а с по 2 останаха Крум Дойчинов и Владиян Аврамов. “Левски” записа 46% успеваемост при стрелбата (23 точни от общо 49 шута), докато Башкими записа 54% при стрелбата.

Първата част завърши с потресаващ резултат – 30:7 за Башкими. Около пет минути след началото на мача “Левски” бе вкарал едва 2 точки! “Сините” поведоха в резултата, но след това допуснаха серия от 20:0. До края на частта косовският тим буквално разби гостите от София и след 10 минути резултатът бе 30:7. Кошмарът за отбора на Николай Господинов продължи и през втората част. Шест минути преди края на полувремето на таблото светеше 37:13. Домакините вкараха и тройка за 40:13. Евгени Хаджирусев и Ангел Пейчинов все пак вкараха два поредни коша и намалиха на 40:18. Марсел Джоунс с хубав фейдауей направи резултата 44:20, а след това направи и мощна забивка за 48:20. Поредната грешка на “Левски” при изнасяне на топката и резултатът стана 50:20.

Осем минути до края на третата част разликата стана 37 точки за Башкими – 57:20. В следващите минути домакините поддържаха темпото и авансът им варираше между 34 и 36 точки. 4 минути преди края резултатът бе 68:28. След 30 минути “сините” от София намалиха изоставането си на 34 точки – 77:43. Едва в последната част “Левски” се поокопити и започна да връща част от изоставането си. Шест минути преди края на двубоя резултатът стана 81:55. Четири минути преди срещата Алекс Симеонов заби 30-ата си точка за 87:66. В крайна сметка Башкими спечели с 94:75.