Калоян Иванов и Тофаш си осигуриха място в плейофите на турското първенство по баскетбол през този сезон. Тимът спечели срещу Пинар Кършияка с 88:82 след две продължения в мач от последния 30 кръг. Тофаш спечели директния сблъсък за осмото място със съперника си, след като финишира с по-добра точкова разлика, въпреки че двата отбора са с равен баланс – 15-15.

205-сантиметровото тежко крило получи 13 минути в игра за Тофаш и се отчете 2 точки и 1 борба и бе 1/2 при стрелбата си от средно разстояние. От неговите съотборници Сами Мейя завърши с 23 точки и 7 борби.

След оспорван и изпълнен с обрати двубой, двата отбора не успяха да излъчат победител в редовните 40 минути, които приключиха при резултат 64:64. Оказа се, че и едно продължение не е достатъчно, за да реши въпросителната след като Самия Мейя спаси кожата на Тофаш с кош за 72:72 в самия край на допълнителните първи 5 минути. Във второто продължение обаче Тофаш дръпна с 6 точки, които запази до края.

В първия кръг на елиминациите Тофаш на Калоян Иванов ще се изправи срещу лидера Фенербахче.