Балкан Ботевград победи Рилски спортист с 83:78 в дербито на кръга на баскетболното ни първенство. Двубоят се игра в почти пълната зала „Арена Ботевград“. След успеха Балкан продължава да е лидер в първенството с 13 победи и 3 загуби, а Рилски спортист и Левски Лукойл остават с баланс 11/5 и делят второто място.

Най-резултатен за Балкан бе Игор Кесар с 18 точки, 14 добави Джордан Калахан, а с 13 остана Дивон Уошингтън. За Рилски спортист Травис Тейлър остана с 18 точки, но нито една от тях не отбеляза в последната четвърт, 15 добави Дерек Райт, 12 записа Евън Раванел.

Още в началото на двубоя домакините започнаха със солидна серия и поддържаха аванс от осем точки. Четири минути преди края на частта Людмил Хаджисотиров взе прекъсване при 18:10. След това Балкан поведе при 20:12. Раванел намали при 24:18, а Мартин Маринов оформи крайния резултат след първите десет минути – 24:20.

Втората част Балкан поведе с 31:25. След това гостите намалиха разликата на 4 точки пир 33:29. Балкан обаче увеличи аванса си при 37:29. Три минути преди края на полувремето Павел Иванов от Балкан получи трето нарушение. Рилски спортист обаче се върна в резултата, след като Травис Тейлър доближи тима на само три точки до Балкан – 37:34. Евън Раванел вкара кош за 37:36 минута преди края на полувремето. Дивон Уошингтън обаче вкара кош и бе точен веднъж от последвалия фаул за 40:36. Със сирената Балкан оформи крайния резултат за първото полувреме – 42:38.

На старта на третата част авансът бе крехък за Балкан и двата отбора си разменяха кошове. Раванел изведе Рилски спортист напред в резултата при 48:49. Балкан поведе при 53:49 четири минути преди края на третата четвърт. Венци Петков вкара убийствена тройка и Балкан поведе с 59:52. 17 секунди преди края на частта Балкан водеше с 61:58.

В началото на последната четвърт Рилски спортист излезе напред в резултата с 68:66. Игор Кесар обаче изравни за 68:68. Мартин Маринов вкара тройка за Рилецо и резултатът стана 71:68 за гостите от Самоков. Те дръпнаха и с 6 точки при 74:68. 3:47 минути преди края Рилски спортист водеше със 76:73. Венци Петков върна Балкан много близо до Рилецо при 76:75. Джордан Калахан взриви залата с тройка при 78:76. Само 43 секунди преди края Кесар мушна нова тройка за 81:77. В крайна сметка Балкан спечели с 83:78.