Само 48 часа след като се озова от Лос Анджелис Клипърс в Детройт, Блейк Грифин дебютира с победа за Пистънс над гостуващия Мемфис със 104:102.

Треньорът на домакините Стан Ван Гънди призна, че е имал на разположение да тренира новото си попълнение само веднъж, едва за час и 15 минути, преди да го използва в игра, пише BBALL.BG.

"Единственото, което исках е да изляза и да дам най-доброто от себе си. Знаех твърде малко за нападението на отбора и просто се постарах да не разочаровам", коментира Грифин.

Блейк Грифин доминира с дабъл-дабъл от 24 точки и 10 борби за 35 минути на терена. Той направи още 5 асистенции и 2 чадъра в първия си мач с екипа на "буталата". Тежкото крило бе 6/12 в стрелбата от игра 1/3 от тройката и 11/13 от линията за изпълнение на наказателни удари.

За "гризлитата" изпъкна Марк Гасол. Испанецът записа пореден дабъл-дабъл за сезона - 19 точки и 14 овладени под коша топки за 33 минути престой на паркета.