Калоян Иванов изигра поредния си добър мач за Аликанте в баскетболното първенство на Испания. Българинът беше избран за втори път поред за MVP (най-полезен играч) на целия кръг на шампионата. Калоян наниза 15 точки и овладя 15 борби при победата на Аликанте срещу Сарагоса със 77:75.
Аликанте водеше през по-голямата част от мача. След страхотна тройка на Сарагоса разликата бе намалена само на точка при оставащи няколко секунди до края. След изпълнение на наказателни удари
Аликанте поведе с 2 точки, а грешна стрелба на съперника в последната атака и борба в защита донесоха победата на тима. До момента Аликанте има 7 победи и 3 загуби и дели четвъртото място във временното класиране с Каха Лаборал./БЛИЦ