Баскетболният Левски победи Черноморец със 103:95 (28:28, 29:24, 18:19, 28:24) в мач от 1-ия кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят бе изключително интересен, оспорван и с много красиви моменти. Американецът Прийст Лодърдейл се завърна у нас с екипа на Черноморец и показа класа, въпреки напредналите си години и килограми. Пи Ел нямаше проблеми да отбележи 32 точки и да овладее 21 борби. Това обаче не помогна на бургаските “акули”, които загубиха и не успяха да се противопоставят на друг американец в състава на Левски - Арън Харпър. Тъмнокожият баскетболист наниза 40 точки за успеха. За поражението голяма вина имат играчите на Черноморец, които изпуснаха над 20 фаула (14 на полувремето). Павел Иванов и Джейсън Кроу добавиха съответно 18 и 13 точки за успеха на "сините".

Противно на очакванията, Левски изпита сериозни затруднения срещу гостите от Бургас. Срещата вървеше кош за кош, като двата състава постоянно си разменяха лидерството в резултата. "Акулите" имаха своя шанс да измъкнат победата, но в решителните моменти си пролича, че отборът на Левски е далеч по-опитен и с малко повече късмет "сините" измъкнаха победата.

През първата четвърт Черноморец непрекъснато водеше в резултата. Треньорът Дечо Коешинов започна с много интересна петица включваща Прийст Лодърдейл, Цветелин Иванов, Христо Захариев, Атанас Пенев и Владимир Маринов. За Левски на паркета излязоха Стефан Георгиев, Джейсън Кроул, Доналд Коул, Арън Харпър и Павел Иванов, като „сините" от самото начало на двубоя залагаха на стрелба от средно и далечно разстояние с цел да не се даде предимство на Лодърдейл в подкошието. След първата четвърт резултатът бе 28:28.

Левски започна по-добре втората четвърт, излизайки напред с четири точки - 32:28, но точно тогава много добро включване за Черноморец направи Симо Найденов, който в един момент от срещата се надпреварваше с Кроул и Харпър по отбелязани тройки и пробиви към коша. В последните четири минути на първото полувреме Джейсън Кроул и Арън Харпър се разиграха и Левски успя да обърне нещата в своя полза и на почивката водеше с 57:52.

Третата четвърт започна по-добре за домакините от София, но най-атрактивното в първите минути бяха трите поредни чадъра на Лодърдейл, съответно два срещу Харпър и един срещу Коул. Гостите от Бургас направиха серия от 13:0 и излязоха напред за 71:69 и 75 секунди преди края. В оставащото време две страхотни тройки на Павел Иванов отново дадоха аванс на Левски - 75:71.

Цялата последна четвърт вървеше кош за кош и играта бе равностойна. В тези минути Лодърдейл пое всичко в свой ръце и по този начин Черноморец се доближи само на една точка, но в следващите минути отново много силна игра на Харпър, Павел Иванов и Чековски, изведе Левски напред с 81:73. 55 секунди преди края Павел Иванов вкара поредната си тройка за 101:94 и това предреши изхода от срещата, като последния съдийски сигнал прозвуча при 103:95 в полза на Левски./БЛИЦ